"Mikołajki" 2006

Trzeba przyznać, że spotkanie mikołajkowe udało się. Duża w tym zasługa nastroju, który udało nam się wytworzyć ... i oczywiście kuchni. W klimat tego specyficznego dnia wprowadził nas modlitwą nasz duszpasterz ks. proboszcz Bronisław Dawicki, a obecność władz z centrali w Sopocie w osobach: Jurka Paneczki i Wieśka Odrobiny została dopełniona miłymi życzeniami dla nas. Tym razem zrezygnowaliśmy z łamania się opłatkiem, zostawiając tę magiczną chwilę na czas Wigili przy rodzinnym stole.

 

Nie obyło się bez tradycyjnych paczek od Mikołaja, choć z żalem trzeba przyznać, że nasz "etatowy" Mikołaj Andrzej Olszewski nie mógł z nami być w tym dniu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się ubogacenia tej imprezy: sponsorom i ekipie naszej kuchni, która przez dwa dni przygotowywała mikołajkowy stół.

 

Zobacz fotorelację w galerii.

Spotkanie mikołajkowe

Do świąt wprawdzie jeszcze trochę czasu, ale już dziś pragniemy zaprosić "sponowców" i członków innych zrzeszeń działających przy Domu Katachetycznym w Sierakowicach na wspólne spotkanie mikołajkowe, które odbędzie się 6 grudnia o godzinie 12.00 w naszej siedzibie przy ul. Ks. Łosińskiego 1.

"Andrzejki"

W środę 29 listopada odbyła się w siedzibie SPON kolejna tradycyjna impreza "andrzejki". Nasi członkowie stawili się nad wyraz tłumnie i choć aura była mglisto-jesienna to humory dopisały. Bohater tego dnia Andrzej Olszewski - świeżo upieczony radny powiatu kartuskiego - wraz z życzeniami otrzymał bukiet kwiatów, a sala zaśpiewała mu gromkie "Sto lat". Ekipa kucharek pod wodzą Janki Teclaw, choć miała pełne ręce roboty, spisała się na medal, serwując pyszne potrawy. Cieszyła aktywna pomoc naszych koleżanek i kolegów przy nakrywaniu i sprzątaniu ze stołów.

 

Zobacz fotorelację z imprezy andrzejkowej w naszej galerii.

PODZIĘKOWANIA

Zarząd filii SPON w Sierakowicach pragnie bardzo serdecznie podziękować panu TOMASZOWI ZIEMANNOWI za życzliwość, zaangażowanie i nieocenioną pomoc przy powstaniu tej strony. Pragniemy podziękować także panu ROBERTOWI WEREDZIE za zaprojektowanie i wykonanie logo strony, a władzom GMINY SIERAKOWICE za przychylność i udostępnienie nam subdomeny.

 

ZARZĄD FILII SPON W SIERAKOWICACH

Wyjazd do kina

Nie udał nam się wyjazd do kina na film "Karol - papież, który pozostał człowiekiem", zabyt mało było chętnych. Jednak propozycja nadal jest aktualna i jeśli zbierzemy odpowiednią liczbę uczestników wyjazd dojdzie do skutku. Zapisy u Marzeny Korzeniewskiej.

Ślub Wiesi i Krzysia

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasza sponowska para Wiesława Jelińska i Krzysztof Wejer zawarli dnia 6 maja 2006 w kościele parafialnym w Gowidlinie związek małżeński. Oboje aktywnie uczestniczyli w naszej akcji "Bezpieczna młodość, bezpieczne wakacje". Życzymy Wiesławie i Krzysztofowi Wejerom wszelkiej pomyślności na ich nowej drodze życia.

 

Zobacz fotorelację w naszej galerii.

Wygenerowano w sekund: 0.06
900,776 unikalne wizyty